Meble do home office

i

Autor: Pfleiderer Dekory Pfleiderer Elegant Slim Orzech california i Crick

Przedsiębiorcy i pracownicy ze Szczecina wciąż czekają na przepisy regulującą pracę zdalną

2022-10-28 12:02

Zjawisko, które stało się powszechne w czasie pandemii i lockdownów, już wkrótce znów może stać się normą. Pracodawcy mogą w ten sposób zaoszczędzić na wciąż rosnących kosztach prądu i ogrzewania.

Praca zdalna - brak przepisów. Kiedy sytuacja może się zmienić?

- Dobrze by było, żeby te przepisy, które zatrzymały się nie wiedzieć czemu na poziomie pierwszego czytania w Sejmie 7 lipca tego roku zostały przekształcone w obowiązującą ustawę. Tam jest mowa chociażby o partycypacji pracodawcy w kosztach między innymi ogrzewania, mediów, z których pracownik musi w jakiejś proporcji też wykorzystywać do tego, żeby mógł w domu pracować - mówi mecenas Rafał Malujda, szczeciński radca prawny. Odpowiednie przepisy miałyby przede wszystkim uchronić pracowników.

- Wszystko o to, żeby ta praca zdalna nie sprowadzała się do ekonomicznego quasi trochę wykorzystywania tej sytuacji - dodaje mecenas Malujda.

Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej zapowiadała niedawno, że przepisy o pracy zdalnej powinny wejść w życie do końca jesieni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE