ZUT w Szczecinie

i

Autor: ZUT/Wikipedia

studia

Przed wyborem, mogą sprawdzić co ich czeka. ZUT zaprasza na Dni Otwarte

2024-02-29 13:06

Tuż po majowym egzaminie dojrzałości maturzyści będą musieli zdecydować jak będzie wyglądała ich dalsza edukacja i kariera. W związku z tym Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zaprasza na Dni Otwarte. Uczelnie będzie można odwiedzić w najbliższą środę i czwartek (6 i 7.03).

Dni Otwarte ZUT 2024

42 kierunki i 11 wydziałów. Już za kilka dni uczelnia otwiera swoje drzwi dla wszystkich chętnych uczniów szkół ponadpodstawowych. W programie nie brakuje ciekawych warsztatów czy wykładów.

- Będziemy pokazywać jak programować roboty przemysłowe czy jak reanimować psy. Będzie wykład dotyczący żywienia naszych pupili. Jeśli pogoda pozwoli, to będzie można wejść do naszego obserwatorium astronomicznego, to przy alei Piastów. Na wydziale mechanicznym będzie można też między innymi zasiąść za sterami symulatora rosomaka, czy wystrzelić poduszkę powietrzną. Dodatkowo, na wydziale chemii będzie można spróbować biszkoptów maczanych w azocie. To tylko kilka z atrakcji jakie przygotowaliśmy, ale będzie się działo dużo, więc serdecznie zapraszamy. Warto się wcześniej zapisać na wybrane zajęcia, ale jeśli ktoś z marszu, po szkole przyjdzie z mamą czy z kolegą to również nie będzie to żaden problem - wylicza Emilia Kujawa, rzeczniczka ZUTu.

Szczegółowy harmonogram Dni Otwartych znajdziecie TUTAJ.