Prawo jazdy od 17. roku życia

i

Autor: Canva

Prawo jazdy w Zachodniopomorskiem. Ile zapłacimy za egzamin? Będą nowe stawki!

2023-03-08 15:00

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przyjął nowe stawki opłat za egzaminy na prawo jazdy. Kursantów i przyszłych kierowców czeka niemały wydatek, ponieważ koszty sporo wzrosły.

Nowe stawki za egzaminy na prawo jazdy w Zachodniopomorskiem!

Podczas posiedzenia Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego przyjęto projekt uchwały dot. wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminów państwowych na prawo jazdy.

Opłata za część teoretyczną egzaminu, zarówno na prawo jazdy, jak i pozwolenie na kierowanie tramwajem, wyniesie 50 zł.

Część praktyczna (uprawnienia w kat: AM, A1, A2, A, B1, B, C1, D1 lub T albo uprawnienia do kierowania tramwajem) to koszt 200 zł, a 250 zł kosztować będą kategorie: B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E lub D1+E.

Prawo jazdy w Zachodniopomorskiem. Ile teraz kosztuje?

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego. Do tego czasu obowiązują "stare" opłaty. Obecnie osoby ubiegający się np. o prawo jazdy kat. A1, A2 lub A za część praktyczną egzaminu płacą 180 zł, kat. C+E, D+E to koszt 245 zł.

Opłaty za egzaminy państwowe dla ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami dotychczas regulowało rozporządzenia Ministra Transportu.

W znowelizowanych pod koniec 2022 r. przepisach zmieniających ustawę Prawo o ruchu drogowym oraz ustawę o kierujących pojazdami – kompetencje ministra przejęły sejmiki województw.

Na wprowadzenie nowych przepisów samorządy mają czas do 30 czerwca br.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE