Jens

i

Autor: Pogoń Szczecin

SPORT

Portowcy wracają do ligowego grania

2023-12-07 19:51

W piątek Pogoń Szczecin zagra u siebie z Wartą Poznań w 18. serii gier PKO BP Ekstraklasy. Obie ekipy mają za sobą rozegrane we wtorek mecze w Pucharze Polski. Pogoń wygrała w dogrywce z Górnikiem Zabrze 2:1​, z kolei Warta uległa Jagiellonii Białystok 0 do 2. Sprawdźcie co do powiedzenia miał Jens Gustafsson, trener Portowców.

RÓŻNICE MIĘDZY WARTĄ, A GÓRNIKIEM

- Zawsze ciężko powiedzieć przed meczem. Na pewno niektóre elementy będą podobne. Warta to drużyna, która potrafi bardzo zdyscyplinowanie grać w obronie. To zespół, który świetnie kryje jeden na jednego. Bardzo dobrze wyglądają u nich przejścia z obrony do ataku. Pod tymi względami są podobni do Górnika. Sądzę więc, że pomiędzy tymi meczami będzie więcej podobieństw niż różnic.

PUCHARY W NOGACH

- Zagrać 120 minut we wtorek, a potem kolejny mecz w piątek jest trudno. Podobna sytuacja dotyczy jednak Warty. To coś, o czym musimy pamiętać. Bardzo wartościowe jest to, że tak wielu graczy we wtorek przyczyniło się do tego, że wygraliśmy. To, co wyciągnęliśmy z ostatniego meczu, to jest to, że każdy jest potrzebny. Pokazał on, że o wyniku decyduje nie tylko wyjściowa jedenastka, ale cały zespół.

SYTUACJA KADROWA

- To, co wiemy na pewno, to jest to, że Vahan nie będzie mógł zagrać z powodu zawieszenia. Mamy też kilka znaków zapytania. Linus i Kamil są wśród nich. Ich sytuacja wyjaśni się w najbliższych godzinach. Wawrzynowicz i Smoliński ciągle są poza składem. Znacie też doskonale sytuację Loncara.

Początek piątkowego spotkania o godzinie 20.30.