SDS 2.0.

i

Autor: Urząd Miasta Szczecin

Popularny "Mister Szczecina" będzie jak nowy

2022-01-25 12:54

Nowoczesna pływalnia, hala sportowa i widownia, która pomieści 1,5 tysiąca osób. Tak ma wyglądać Szczeciński Dom Sportu 2.0. Pod koniec zeszłego roku stary budynek SDS uległ zawaleniu. Władze Szczecina podjęły decyzję, że naprawa wysłużonego obiektu nie ma racji bytu i że trzeba wybudować nowy.

Wkrótce miasto złoży wniosek o dofinansowanie tego zadania w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Inwestycja ma być zrealizowana w formule podobnej do tej ze stadionu miejskiego, czyli zaprojektuj i wybuduj. Na terenie obiektu znajdzie się również hala bokserska oraz zaplecze szatniowo - socjalne, korytarze i windy. Koszt inwestycji szacuje się na 88,8 mln zł. Szczecin będzie starać się o maksymalnie wysokie dostępne dofinansowanie w wysokości 65 mln zł - tłumaczy Dariusz Sadowski ze szczecińskiego magistratu.

Jednym z powodów, dla których władze Szczecina postanowiły przyspieszyć rozpoczęcie inwestycji, jest długotrwałe zamknięcie Floating Areny oraz problem z dostępem do pływalni w mieście. 

Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Postępy nie napawają optymizmem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE