ZUS

i

Autor: Mateusz Tomaszewicz

Ponad 1000 wniosków o odroczenie terminu płatności składek w Zachodniopomorskiem

2020-03-30 12:24

Z powodu epidemii koronawirusa w województwie zachodniopomorskim do ZUS-u wpłynęło prawie 1,3 tysiąca wniosków o odroczenie terminu płatności składek. Warto pamiętać, że jest możliwość odroczenia, zawieszenia lub wydłużenia spłaty już zawartych układów ratalnych.

W naszym województwie najwięcej wniosków w sprawie odroczenia składek wpłynęło do oddziału szczecińskiego - liczba ta wynosi 930. Z kolei w całym kraju ponad 18 tysięcy firm zadeklarowało chęć skorzystania z odroczenia składek w ZUS z powodu koronawirusa.

Do dyspozycji przedsiębiorców jest uproszczony wniosek o odroczenie o trzy miesiące terminu płatności składek oraz zawieszenie spłaty należności z zawartych wcześniej umów. W tym krótkim i prostym dokumencie dany przedsiębiorca wykazuje, w jaki sposób koronawirus wpłynął na brak możliwości dokonania opłat.

Jak podaje Zakład Ubezpieczeń Społecznych: "Przedsiębiorca, który skorzysta z odroczenia terminu płatności składek lub układów ratalnych, może liczyć na wstrzymanie postępowania egzekucyjnego oraz stosowania sankcji. Zgodnie z przepisami odroczenie może dotyczyć składek na: ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur Pomostowych."

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE