Alexander Gorgon

Autor: Materiały Prasowe Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin: Pierwszy mecz, pierwsza kartka i gol na wagę zwycięstwa!

2020-08-07 20:01

Pogoń Szczecin pokonała w Opalenicy Zagłębie Lubin 1 do 0. Zwycięską bramkę zdobył debiutujący w Dumie Pomorza Alexander Gorgon.

Aktualnie Pogoń Szczecin przebywa na zgrupowaniu w Opalenicy. Portowcy przygotowują się tam do zbliżającego się sezonu PKO Ekstraklasy. W planach był tylko jeden sparing z Zagłębiem Lubin.

W tym pojedynku było praktycznie wszystko. Zaczynając od niedokładnych podań oraz wielu strat, a kończąc na pięknych akcjach oraz golu. Pierwszy strzał już w drugiej minucie oddał na bramkę Pogoni Bartosz Białek, jednak Jakub Bursztyn nie dał się zaskoczyć. Golkipera rywali próbowali pokonać: Dąbrowski, Drygas, Kowalczyk oraz Turski. Jedyna bramka wpadła w 69. minucie spotkania. Po dobrym dośrodkowaniu Bartkowskiego w pole karne rywali, uderzenie głową na gola zamienił Alexander Gorgon. Portowcy mogli podwyższyć jeszcze prowadzenie, ale zabrakło dokładności oraz szczęścia.

Dziś w drużynie Pogoni Szczecin zadebiutowali: Kryspian Szcześniak, Filip Balcewicz, Bartłomiej Mruk, Bartosz Boniecki, Mariusz Fornalczyk oraz Alexander Gorgon.

W kolejnym pojedynku, Pogoń Szczecin zmierzy się z Podhalem Nowy Targ w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Mecz odbędzie 16 sierpnia punktualnie o godzinie 16:00.