Autor: materiały prasowe Pogoni Szczecin Arka - ŁKS TV TRANSMISJA NA ŻYWO Gdzie obejrzeć baraż Arka - ŁKS STREAM ONLINE LIVE 16.06

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 2:2. Wynik był już "niebezpieczny", ale Portowcy wyrównali

2021-01-22 18:14

Podobnie jak w pierwszym sparingu z Wartą Poznań (0:2) także z Arką Gdynia piłkarze Pogoni stracili dwa gole po błędach defensywy. Tym razem jednak zdołali zremisować. Gra w obronie może martwić przed powrotem Ekstraklasy. Już za tydzień Portowcy grają o punkty z Rakowem Częstochowa.

Dobra pogoda sprawiła, że sparing rozegrano na głównej płycie stadionu. Meczu z Arką Gdynia nie będzie dobrze wspominał Mariusz Malec. Stoper Portowców strzelił samobójczego gola i popełnił błąd w wyprowadzaniu piłki, po którym Arka podwyższyła wynik. Okoliczności drugiego trafienia dla rywali przypominały drugiego gola dla Warty w meczu przed tygodniem.

Trener Czesław Michniewicz, który w przeszłości prowadził zarówno Pogoń, jak i Arkę, powiedział kiedyś, że prowadzenie 2:0 to „niebezpieczny wynik”. Po raz kolejny to się sprawdziło. Dwie minuty po drugiej bramce dla Arki kontaktowego gola strzelił niezawodny Kamil Drygas. Mimo stworzenia wielu sytuacji Portowcy na pierwszego gola w sparingach czekali 163. minuty. W końcówce spotkania wyrównał Tomas Podstawski.

W piątek 29 stycznia Pogoń gra w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa. W sparingu z Arką Portowcy zagrali w składzie: Stipica (62. Burtszyn) - Stec (55. Stolarski), Zech (68 Łasicki), Malec (68. Traniantafyllopoulos), Mata (78. Mruk), Kowalczyk (78. Fornalczyk), Kozłowski (55. Kucharczyk), Dąbrowski (68. Podstawski), Drygas (78. Cibicki), Gorgon (55. Smoliński), Zahović (62. Benedyczak).

Czy wspierasz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?