Dzieci

i

Autor: Pixabay

psychologia

Podreperują relacje i wymienią się workiem empatii

2023-09-18 13:51

W najbliższy piątek (22.09) w Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Szczecinie odbędą się warsztaty pod hasłem "Relacje i potrzeby w rodzinie". ​Spotkanie poprowadzą specjaliści. Jak będą wyglądać zajęcia?

Praktyczne zajęcia i porady dla całej rodziny

- Będziemy rozmawiać na temat potrzeb w rodzinie. Zazwyczaj w tego typu spotkaniach zakładamy, że uczestniczą tylko rodzice. Tutaj będzie inaczej, bo zapraszamy i rodziców i dzieci. Będzie to czas na pracę i tworzenie głębszych wzajemnych relacji, popracujemy też nad empatią i zrozumieniem. To często jest problem w obie strony. Warsztaty poprowadzą znani specjaliści z tej dziedziny, którzy pomogą naszym mieszkańcom w rozwiązywaniu takich problemów dnia życia codziennego, z którymi boryka się każdy - tłumaczy Maciej Homis, rzecznik miasta do spraw pomocy społecznej.

Prowadzącą będzie mgr Ewelina Zielenkiewicz - familiolog z kwalifikacjami pedagogicznymi, kryminolog oraz trener Treningu Zastępowania Agresji i Metod Relaksacyjnych.

W programie zapowiedziano wspólne ćwiczenia "Tkania relacji" za pomocą przyrządów plastycznych, czy detektywistyczne zagadki emocjonalne.

Zajęcia potrwają dwie godziny, wstęp jest bezpłatny. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy. Szczegóły znajdziecie TUTAJ