Pobiegli dla Niepodległej! Goleniowska Mila Niepodległości

2021-11-12 8:42

Około 2,5 tysiąca osób wzięło udział w sportowym świętowaniu Święta Niepodległości w Goleniowie. W ramach 33. Goleniowskiej Mili Niepodległości odbyło się kilka biegów dla różnych grup.

Goleniowska Mila Niepodległości organizowana jest od ponad 30 lat. To było jedno z pierwszych wydarzeń, gdzie na sportowo świętowano polską niepodległość. Teraz na starcie stanęło w sumie ponad 2,5 tysiąca zawodników, w tym dzieci.

- Wydaje mi się, że takie świętowanie jest ważne zwłaszcza w tych czasach. Sport łączy, a nie dzieli. Wiadomo, że jest rywalizacja, ale jest też wzajemny szacunek - mówi Jacek Kostrzewa z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie, który od ponad 30 lat organizuje Milę.

W samym biegu na tytułową Milę w tym roku najlepszy wynik wśród mężczyzn osiągnął Michał Rozmys (4'22). Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Słoboda (6'09). Pełną listę wyników znajdziecie TUTAJ.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE