Staw Brodowski

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Staw Brodowski

lato

Po kilkumiesięcznej przerwie znów będą cieszyć oko i dawać ochłodę w upalne dni

2023-05-29 10:45

Zakład Usług Komunalnych w tym sezonie uruchomi 9 szczecińskich fontann. Będą one działać od 15 czerwca do połowy września. Zanim to jednak nastąpi konieczne jest ich przygotowanie.

Fontanny będą działać, ale nie wszystkie

W Szczecinie działa 15 miejskich fontann, którymi zajmuje się Zakład Usług Komunalnych. Jak zapowiedziało miasto - tym razem uruchomionych zostanie 9 z nich. To i tak o jedną więcej niż w roku ubiegłym. Wszystko przez cięcia kosztów, dlatego w tym sezonie nie wszystkie fontanny będą tryskać wodą. Aktualnie trwają prace przygotowawcze.

- Trwają różnego rodzaju prace konserwatorskie, przeglądy instalacji oraz ich czyszczenie. Jednym z ostatnich etapów będzie napełnienie niecek wodą, co w zależności od wielkości basenu może potrwać nawet kilka dni. Przez całe lato działać będą najbardziej charakterystyczne szczecińskie fontanny, czyli "Bartłomiejka” na Jasnych Błoniach, fontanna na alei Jana Pawła II, na skwerze Janiny Szczerskiej, na Wałach Chrobrego, na Rusałce, Stawie Brodowskim, w Parku Wolności, na placu Zamenhoffa oraz na terenie cmentarnego lapidarium - wyjaśnia Paulina Łątka, ze szczecińskiego magistratu.

Koszt uruchomienia i utrzymania w tym czasie kilku fontann to prawie 690 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE