Jezioro Szmaragdowe

i

Autor: Maksym Daniszewski

ekologia

Po "brudnej robocie" gwarantują dobrą zabawę. Posprzątają puszczę i jezioro

2023-10-19 12:08

Szczecińskie Stowarzyszenie "Bezpieczne miejsce" organizuje Piknik Ekologiczny. To wydarzenie dla wszystkich, którzy chcieli by zadbać o naszą planetę. Głównym celem jest uprzątnięcie Puszczy Bukowej i Jeziora Szmaragdowe, ale w programie przewidziano także wiele atrakcji dla całych rodzin.

"Szlifowanie Szmaragdu - Puszcza na błysk"

Piknik ekologiczny w październiku? Czemu nie!  O tym, że o planetę warto dbać, niezależnie od pory roku i pogody przekonuje Stowarzyszenie Bezpieczne Miejsce w Szczecinie. To pierwsze tego typu wydarzenie stworzone przez organizację, ale jak zapewniają - nie ostatnie.

-Kiedy idziesz na spacer po Puszczy Bukowej spotykasz piękną naturę, ale możesz natknąć się też na rozmontowane auta, puszki czy śmieci pozostawione przez turystów. Nie chcemy zawracać Wisły kijem, ale chcemy być jak taki mały strumień, który rozszerza się z czasem. Edukacja w zakresie ekologii jest bardzo ważna. Musimy i chcemy poszerzać świadomość mieszkańców i turystów, na temat tego, że to co robimy na co dzień, to jak segregujemy śmieci czy jak się ich pozbywamy odbija się na naszej przyszłości - wyjaśnia Mariusz Soboniak, ze Stowarzyszenia "Bezpieczne Miejsce".

- Robimy to wydarzenie dla mieszkańców. Chcemy się z nimi zobaczyć, chcemy ich poznać. Zależy nam na tym, żeby przyszły rodziny z dziećmi i żeby wszyscy mogli się zintegrować. Zapraszamy też osoby starsze czy niepełnosprawne, nikogo nie wykluczamy. Łączy nas wspólny cel jakim w tym przypadku jest wspólne zadbanie o naszą planetę - dodaje Dorota Warżajtis, która również współtworzy Stowarzyszenie.

Wydarzenie odbędzie się 21 października. Start o godzinie 11:00. W programie poza wspólnym sprzątaniem Puszczy Bukowej i Jeziora Szmaragdowego zaplanowano wiele atrakcji. Będą warsztaty ekologiczne zarówno dla najmłodszych jak i starszych ochotników akcji. Nie zabraknie zabaw i animacji, czy pokazów pierwszej pomocy. Uczestnicy będą mogli wykonać szmaragdową biżuterię. Dowiecie się nieco więcej na temat survivalu i tego jak wskrzesić ognisko bez użycia ognia. Na zakończenie przygotowane zostanie wspólne ognisko z kiełbaskami.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat akcji znajdziecie TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE