Pacjenci covidowi z Wielkopolski trafią na Pomorze Zachodnie. Ruszy szpital w Netto Arenie

2021-04-07 13:57 PAZ Denver
 Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej
Autor: PAP/Leszek Szymański Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej

Jeżeli w Wielkopolsce zabraknie wolnych łóżek dla pacjentów z koronawirusem, to będą przewożeni do szpitala tymczasowego w Netto Arenie przy ul. Szafera w Szczecinie. Taką informację podał minister zdrowia Adam Niedzielski w trakcie środowej konferencji prasowej.

Województwo wielkopolskie jest w krajowej czołówce pod względem liczby zakażeń. W środę stwierdzono tam aż 1476 nowych zakażeń. To o ponad 700 więcej niż w Zachodniopomorskiem. Na Pomorzu Zachodnim zajętych jest 66,4 proc. łóżek oraz 67,5 proc. respiratorów, w Wielkopolsce odpowiednio - 80,33 proc. oraz 75,09 proc. Minister Niedzielski poinformował, że jeżeli w danym województwie zacznie brakować wolnych łóżek i respiratorów, to pacjenci będą kierowani do placów w sąsiednich regionach.

- W przypadku Wielkopolski tym regionem, który będzie pomagał, będzie województwo zachodniopomorskie. Tam mamy jedyny nieotwarty jeszcze szpital tymczasowy, który jednak jest w pełni gotowości. W przypadku dojścia przez Wielkopolskę do limitu wykorzystywanych łóżek, ten szpital będzie aktywnie wspierał pacjentów z tego regionu - powiedział szef resortu zdrowia. 

W trakcie środowej konferencji minister ogłosił przedłużenie obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia. 

Przedłużenie obostrzeń i powrót do szkół? Konferencja Adama Niedzielskiego