Ogromny ZAJĄC ze śniegu i pierwsze BURZE. Pogoda nie zachwyca, ale wkrótce się ociepli

2021-04-06 12:35 PAP. PAZ
Wielkanocny zając ze śniegu pojawił się na terenie prywatnej posesji w Drawnie
Autor: Michalina Witkowska/Zachodniopomorscy Fotografowie Pogodowi/Zachodniopomorscy Łowcy Burz Wielkanocny zając ze śniegu pojawił się na terenie prywatnej posesji w Drawnie

Śnieg i grad w wielkanocny poniedziałek, a we wtorek rano zamarznięte szyby. Choć w kalendarzu już wiosna, to za oknem wróciła zima. Śniegu pojawiło się na tyle dużo, że wielu mieszkańców regionu ulepiło bałwany. Powstał nawet ogromny… wielkanocny zając ze śniegu! W województwie zachodniopomorskim pojawiły się też pierwsze burze.

Na profilu “Zachodniopomorscy Łowcy Burz” pojawiło się ostrzeżenie, że we wtorek na terenie całego województwa “możliwe są burze z silniejszym wiatrem i konwekcyjnymi śnieżycami”. Jak dodano, “prawdopodobieństwo wystąpienia burz jest umiarkowane i wynosi 50 proc.”. W drugi dzień świąt, czyli w poniedziałek, odnotowano w regionie kilka wyładowań. 

We wtorek “Zachodniopomorscy Łowcy Burz” odnotowali natomiast pojawienie się… zająca ze śniegu. Nietypowa “rzeźba” powstała na terenie prywatnej posesji w Drawnie. Zając jest sporych rozmiarów, a to oznacza, że nie zabrakło śnieżnego budulca. Czy w kolejnych dniach także będziemy mogli ulepić coś ze śniegu? 

Wiosenne słońce ogrzeje nas promieniami dopiero pod koniec tygodnia. Do tego czasu chłodno, a nawet mroźno. Będzie deszcz, a na Pomorzu i w górach śnieg – prognozuje IMGW. Na początku tygodnia wzrośnie zachmurzenie, pojawią się opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i sam śnieg oraz wzrośnie prędkość i porywistość wiatru. Z północy napłynie zimne powietrze pochodzenia arktycznego i pozostanie z nami aż do czwartku.

We środę i czwartek ciąg dalszy pochmurnej, wietrznej i zimnej aury z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, pod koniec czwartkowego dnia przechodzącego na zachodzie w opady deszczu. Nocą spadek temperatury powietrza do -3 stopni, a w ciągu dnia wzrost do 7 stopni.

Koniec tygodnia przyniesie poprawę pogody. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie więcej słońca i tylko miejscami popada przelotny deszcz; osłabnie także wiatr. Temperatura powietrza nocą będzie kilka stopni powyżej 0°C. W dzień osiągnie wartości od 10 do 18 stopni C. 

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 02.04.2021