Odwiedziliśmy Morskie Centrum Nauki w Szczecinie. Jak wygląda w środku?

2023-03-06 13:36

Otwarcie Morskiego Centrum Nauki dopiero przed nami, ale nam udało się zajrzeć do niego już teraz! Zobaczcie galerię zdjęć wyjątkowych eksponatów, z których część jest już gotowa. Przypominamy, że w środku Centrum trwają jeszcze prace wykończeniowe, a prezentowane zdjęcia nie są ich końcowym efektem.

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie 

15 lutego bieżącego roku odwiedziliśmy Morskie Centrum Nauki w Szczecinie. Obiekt zlokalizowany przy nadodrzańskiej Łasztowni robi wrażenie swoimi gabarytami. 3-piętrowe wnętrze ukazuje morską historię regionu, wyznając zasadę "uczyć bawiąc". Setki interaktywnych eksponatów to spełnienie wizji Profesora Uniwersytetu Szczecińskiego Jerzego Stelmacha: 

Centrum odwołuje się do dziedzictwa i działalności profesora US, Jerzego Stelmacha. Morskie Centrum Nauki będzie – jak powiedział marszałek województwa Olgierd Geblewicz: „kolejnym powodem do dumy naszego pokolenia” - czytamy na stronie Morskiego Centrum Nauki

Jakie eksponaty zobaczymy w Morskim Centrum Nauki?

Podczas naszej wizyty mogliśmy podziwiać setki eksponatów, opowiadających morską historię naszego regionu, a także przedstawiających najciekawsze urządzenia związane z żeglugą. W Morskim Centrum Nauki możemy oglądać m.in:

  • przekrój jachtu
  • helikopter ratunkowy
  • wystawę strojów z najróżniejszych zakątków świata
  • kino edukacyjne
  • kapsułę nurkową

Mimo że część eksponatów nie była jeszcze wykończona, to i tak robiły one duże wrażenie! 

Planetarium Morskiego Centrum Nauki 

Punktem centralnym obiektu jest niewątpliwie planetarium, które rozpościera się na wysokości 3 pięter. Zbudowane w formie kuli sferycznej, robi wrażenie swoją wielkością: 

Jest to serce i takie centrum tego obiektu. Mamy nadzieję, że to miejsce pokochają zarówno dzieci jaki młodzież. Tutaj nie będziemy musieli się ograniczać tylko do morskości. Możemy poznawać różne nauki, łącznie z tym, że będzie okazja wniknąć w otchłanie ludzkiego organizmu - mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Morskie Centrum Nauki przy Łasztowni 

Morskie Centrum Nauki znajdziecie pod adresem Nad Duńczycą 1. Trzeba przyznać, że design Centrum, utrzymany w konwencji kontenerowca, robi naprawdę duże wrażenie. W szczególności polecamy obejrzeć go nocą, kiedy włączane są świetlne iluminacje. Tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia galerii zdjęć z naszego wypadu do Morskiego Centrum Nauki! 

Morskie Centrum Nauki - kiedy otwarcie? 

Otwarcie Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie przewidywane jest na wiosnę tego roku. Nieznana jest oficjalna data, ale jeden z pracowników obiektu powiedział nam o maju tego roku. Będziemy informować o nadchodzących aktualizacjach. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE