Odkryj zmalowane tajemnice kamienicznego Szczecina

2022-08-02 13:07
Filharmonia w Szczecinie
Autor: Łukasz Makowski Filharmonia w Szczecinie

To w ramach wystawy "Wyobraź sobie", która już od jutra będzie dostępna dla mieszkańców w Filharmonii w Szczecinie. Obrazy to prace szczecińskiego malarza Jarosława Eysymonta.

Malarski świat Jarosława Eysymonta zaprezentuje wystawa „Wyobraź sobie” przygotowana przez Open Gallery Moniki Krupowicz z okazji 40-lecia twórczości artysty. Ekspozycji towarzyszyć będą zdjęcia Moniki Szymanik, autorki projektu "Kamienica w lesie".

- Twórczość Jarosława Eysymonta jest powszechnie znana, a sławne mozaiki zostały wpisane do rejestru zabytków. "Open Gallery" zaprezentuje cykl jego obrazów z ostatnich 20 lat, jednak inspiracją dla tych ostatnich są szczecińskie kamieniczne podwórka pełne tajemniczych opowieści o miejskiej codzienności - tłumaczy Monika Krupowicz, kuratorka wystawy.

Gościom wernisażu zaprezentowany zostanie również katalog malarstwa Jarosława Eysymonta „Wyobraź sobie” wydany specjalnie z okazji 40-lecia. Uroczyste otwarcie muzycznie zainauguruje Czesław Mozil.

Wystawa będzie dostępna do 15 września.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE