Nowy Teatr Polski w Szczecinie wyrasta z ziemi. Kiedy prace się zakończą? [ZDJĘCIA]

2021-02-26 15:52
Nowy Teatr Polski w Szczecinie wyrasta z ziemi
Autor: Teatr Polski w Szczecinie Nowy Teatr Polski w Szczecinie wyrasta z ziemi

Na ostateczny efekt musimy jednak jeszcze poczekać, bo prace przy rozbudowie Teatru Polskiego w Szczecinie mają zakończyć się pod koniec przyszłego roku. W tej chwili trwają roboty ziemne, gotowa jest część fundamentów.

Rozbudowa Teatru Polskiego w Szczecinie rozpoczęła się w zeszłym roku. W tej chwili trwają prace ziemne, gotowa jest część fundamentów. Na koniec prac czekają nie tylko artyści, ale też szczecinianie. - My naprawdę ograniczaliśmy swoje możliwości.  Niewątpliwie nie mogliśmy rozwinąć skrzydeł - podkreślał wielokrotnie w rozmowie z Radiem Eska Adam Opatowicz, dyrektor Teatru Polskiego w Szczecinie.

Po rozbudowie podobne zarzuty już się nie pojawią. Scena główna będzie miała ponad 600 miejsc, 300 widzów zasiądzie pod sceną szekspirowską, a sala kabaretowa pomieści sto osób. Nie zabraknie też sceny eksperymentalnej.

Ci, którzy jednak na spektakle Teatru Polskiego chcą się wybrać już teraz, muszą się liczyć ze zmianą lokalizacji. - Ze względu na trwające prace przy rozbudowie gmachu Teatru przy Swarożyca, zapraszamy znaną już Scenę na Łasztowni (ul. Energetyków 40) oraz dwie sceny mieszczące się w Nowym Browarze (ul. Partyzantów 2) - informuje Teatr Polski w Szczecinie.

Rozbudowa gmachu ma się zakończyć pod koniec przyszłego roku. Jej koszt to blisko 200 mln zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Te gwiazdy siedziały w więzieniu | ESKA XD - Hotplota #17
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE