Nowy "filtr" na wejściu do szpitala na szczecińskich Pomorzanach

2020-04-15 10:51 Michał Zaręba
Temperatura
Autor: leo2014/CC0/pixabay.com

Punkt Medyczno-Informacyjny, który działa przy głównym wejściu na teren placówki został przekształcony w Medyczny Punkt Wstępnej Segregacji Pacjentów.

Dzięki temu możliwa będzie weryfikacja wszystkich osób, które chcą wejść na teren Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie (od ul. Św. Józefa). Weryfikacja będzie polegała na podziale i separacji osób z podejrzeniem lub chorych na koronawirusa od innych osób. Oznacza to, że namiot Medycznego Punktu Wstępnej Segregacji Pacjentów jest pierwszym „filtrem” grupowania osób na tych z grupy ryzyka i „czystych”.

Dyżurujący w tym miejscu personel medyczny będzie przeprowadzał pomiary temperatury wszystkim osobom wchodzącym, w systemie E-WUŚ sprawdzana będzie informacja o ewentualnym przebywaniu danej osoby na kwarantannie oraz zbierany będzie wywiad epidemiologiczny. Oprócz tego u pacjentów wjeżdżających samochodami (również jako pasażerowie) personel MPWSP zmierzy temperaturę i zbierze wywiad (od wszystkich osób w samochodzie).