US

i

Autor: Rafał Ceglarek

Nowe kierunki i nowa-stara rzeczywistość na Uniwersytecie Szczecińskim

2021-06-15 11:57

Od poniedziałku największa szczecińska uczelnia wyższa rozpoczęła rekrutację na nowy rok akademicki. Dla świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich, władze USu przygotowały ponad 8000 miejsc na 88 kierunkach, z czego 10 to całkowicie nowe propozycje.

Uczelnia, idąc z duchem czasu i bacznie śledząc potrzeby rynku pracy, we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami uruchamia 10 nowych kierunków - mówi Prorektor ds. Kształcenia, dr hab. Renata Podgórzańska - Są to kierunki tj.: branding miast i regionów, eksploatacja zasobów naturalnych, innowacyjna gospodarka miejska, prawo ochrony zasobów naturalnych, zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego, polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie w języku polskim i niemieckim realizowane wspólnie z Uniwersytetem w Greifswaldzie, hydrobiologia w języku angielskim, informatyka w biznesie, ekonomia międzynarodowa w języku angielskim, czy prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych.

Uczelnia jest także przygotowana na powrót studentów. - zapewnia Rektor US, prof. dr hab. Waldemar Tarczyński - W nowym roku akademickim wracamy do normalnego, stacjonarnego kształcenia na Uniwersytecie Szczecińskim. Chyba nigdy w historii Uczelni tak bardzo nie czekaliśmy na nowych studentów, a myślę, że i młodzież z niecierpliwością pragnie zacząć wymarzone studia w salach wykładowych, a nie wirtualnych. 

Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji znajdziecie na stronie kandydaci.usz.edu.pl

Ekologiczny mural w Szczecinie. Czy zastąpi 200 drzew?
Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?