Noc Bajek w Przelewicach. To będzie magiczne wydarzenie w wyjątkowym miejscu

2021-06-12 6:00 Artykuł sponsorowany
Ogród Dendrologiczny w Przelewicach
Autor: Joanna Śliwińska

Przed nami jedyna w swoim rodzaju, bajeczna noc. Niebo pełne gwiazd, przepiękna sceneria Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach, skąpana w widowiskowej oprawie świetlnej i bajki, które przeniosą nas w zupełnie inny świat - ten, który znamy z czasów dzieciństwa i który przywołuje miłe wspomnienia sprzed lat.

Noc Bajek w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach to wydarzenie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. W wyjątkowej scenerii jednego z najpiękniejszych miejsc na Pomorzu Zachodnim, na trzech różnych scenach będzie można zobaczyć i usłyszeć "Czerwonego Kapturka", "Przygody Sindbada Żeglarza" i "Eko Bajki" w wykonaniu najlepszych aktorów Teatru Pleciuga ze Szczecina.

Szczególnego charakteru temu wydarzeniu z pewnością doda wyjątkowa oprawa świetlna - iluminacja budynku, oświetlenie tafli jeziora, lustrzane kule, pixelstripy i neony wśród drzew oraz wiele innych efektów specjalnych, które sprawią, że uśpiony ogród zacznie tętnić życiem.

Noc Bajek w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach odbędzie się w sobotę, 19 czerwca 2021 r. Początek o godz. 21:00. Bilety na wydarzenie dostępne są tutaj.

Noc Bajek w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach
Autor: mat. prasowe

Ogród Dendrologiczny w Przelewicach to wyjątkowe miejsce na mapie Pomorza Zachodniego, prawdziwy diament znajdujący się na otoczonych naturą terenach wiejskich. Pałac, ogród i zabudowa folwarczna liczą ponad 200 lat.

Centrum Kultury-Ogrody Przelewice to kompleks o powierzchni około 45 hektarów. Przelewice słyną z niezwykłego Arboretum i wspaniałych, urządzonym w klasycystycznym stylu sal i piwnic. Przybywają tu rzesze turystów, nowożeńcy, biznesmeni i każdy, kto zakochany jest w ciekawej historii pałacu czy barwnych ogrodach.

W Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach znajduje się jeden z najrzadszych na Ziemi, umieszczony w Czerwonej Księdze Roślin Chin i pochodzący z Chin gatunek drzewa: Dawidia chińska, zwana potocznie “drzewem chusteczkowym”. Dawidia jest symbolem naszego ogrodu a jej kwiat znajduje się w logo Centrum Kultury. W Ogrodzie możemy podziwiać również ogród skalny, ogród japoński, źródlisko, trzy stawy oraz staw centralny, oraz jedyną taka w Polsce aleję kalin.

Więcej informacji dotyczących Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach, atrakcji tego miejsca, jak i wydarzeń, które się tutaj odbywają, można znaleźć na stronie internetowej ogrodprzelewice.pl.

Ogród Dendrologiczny w Przelewicach
Autor: Joanna Śliwińska
Pomorze Zachodnie
Autor: mat. prasowe

Artykuł sponsorowany