SP 14 w Szczecinie

i

Autor: Google Maps

Nieudana próba porwania dziecka w Szczecinie. Rada Osiedla Bukowo apeluje o ostrożność!

2023-03-15 13:06

W ostatnich miesiącach pojawia się coraz więcej informacji dot. porwań dzieci. Najgłośniejsze próby wydarzyły się niedawno w Poznaniu. Niestety, takie zdarzenia dzieją się też w Szczecinie. W tym przypadku dziewczynce udało się uwolnić.

Nieudane porwanie dziewczynki w Szczecinie. Rada Osiedla Bukowo apeluje

Jak informuje przewodniczący Rady Osiedla Bukowo, we wtorek chwilę po godzinie 16 porwano 9-letnią dziewczynkę. Do zdarzenia doszło w okolicach Szkoły Podstawowej nr 14 w Szczecinie. Podejrzany wywiózł dziecko w okolice ulic Zagórskiego i Ogrodniczej. Dziewczynce udało się uciec. Auto porywacza było marki Dacia.

- Zostaliśmy poinformowani o tej sprawie, policjanci pracują nad tą sprawą – powiedziała kom. Anna Gembala z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Mamy też informacje, że w okolicach Szkoły Podstawowej nr 69 kręci się podejrzane auto, a mężczyzna oferuje dzieciom cukierki.

Porwanie dziecka - jak temu zapobiegać? Na co uczulać dziecko?

Jednocześnie policja oraz Rada Osiedla Bukowo proszą o to, aby porozmawiać z dziećmi i przypomnieć im, jak należy zachowywać się poza domem. Najważniejsze, aby nie rozmawiać z nikim nieznajomym, a w przypadku zagrożenia – głośno krzyczeć. W przypadku, gdy widzimy podejrzane auto, zachowajmy ostrożność, ale warto też wtedy zawiadomić policję.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE