Przed policją uciekł do szafy

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Nietypowe zatrzymanie w Szczecinie. Przed policją uciekł do... szafy!

2023-03-23 14:36

Komenda Miejska Policji w Szczecinie często chwali się efektami pracy podczas akcji „Bezpieczne osiedle”. Podczas takiego działania policjanci z Komisariatu Policji Szczecin – Nad Odrą dokonali nietypowego zatrzymania. Podejrzany schował się w szafie!

Nietypowa akcja szczecińskich policjantów. Zatrzymali go w szafie

Tego policjanci z Komisariatu Szczecin – Nad Odrą raczej się nie spodziewali. Dzielnicowa otrzymała informację, że pod wskazanym adresem ukrywa się poszukiwana osoba.

- Kobieta, która otworzyła drzwi oświadczyła, że nikogo poza nią w mieszkaniu nie ma, a syn, który jest poszukiwany „gdzieś wyszedł”. Policjantka, która w ramach działań „Bezpieczne Osiedle” pełniła służbę wraz z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej nie uwierzyła w zapewnienia kobiety, a mając już doświadczenie wiedziała, gdzie szukać wskazówek – komentuje szczecińska policja.

Policjantka zauważyła, że drzwi od szafy są uchylone. Gdy je otworzyła, zauważyła tam poszukiwanego mężczyznę.

- Został natychmiast zatrzymany i najbliższe 16 dni spędzi w areszcie – przekazuje policja.

Akcja „Bezpieczne Osiedle” w Szczecinie. Na czym to polega?

Policjanci podczas takich działań patrolują obiekty handlowe czy pętle autobusowe/tramwajowe pod kątem wandalizmu i chuligańskich wybryków. Sprawdzają też miejsca zagrożenia zgłoszone przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Często zwracali uwagę na włamania na terenach ogródków działkowych oraz wspomagali osoby bezdomne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE