Wielka Brytania

i

Autor: Mirror

Sprzedaż nieruchomości

Nietypowa sprzedaż w Wielkiej Brytani. Kupiła dom za 200 funtów, a sprzeda za kilkadziesiąt tysięcy

2023-03-21 16:39

104-letnia Nancy Gifford z hrabstwa Somerset w południowo-zachodniej Anglii wystawiła na sprzedaż dom, w którym mieszkała przez ponad wiek. Kupiono go za 200 funtów, teraz ma zostać sprzedany za 170 tysięcy.

Wielka Brytania: Kupiony za bezcen, sprzedany za spore pieniądze

Dom położony w wiosce Street kupili w 1921 roku rodzice obecnej właścicielki - podał dziennik "The Evening Standard". Pani Gifford zdecydowała się przeprowadzić do domu opieki i w dniu swych 104. urodzin wystawiła nieruchomość na sprzedaż.

Przed 102 laty rodzice seniorki zapłacili 200 funtów za czteropokojowy dom. Według brytyjskiego banku centralnego siła nabywcza funta z 1921 roku wynosi obecnie około 39 funtów, co oznacza, że wartość domu pani Gifford byłaby równa dzisiejszym 7,7 tys. funtów.

Jednak ze strony internetowej historyków gospodarczych (measuringworth.com) wynika, że gdy przeliczy się ówczesną cenę domu w relacji do średniej dawnej i bieżącej płacy, to obecna wartość nieruchomości przekroczyłaby 33 tys. funtów.

Obecnie Nancy przeniosła się do domu opieki w Glastonbury, a dom wystawiono na sprzedaż za 169,950 funtów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE