Niemieccy studenci poznają szczecińskie Juwenalia - także od kuchni. To wyjątkowa międzynarodowa współpraca

i

Autor: mat. organizatora Niemieccy studenci poznają szczecińskie Juwenalia - także "od kuchni". To wyjątkowa międzynarodowa współpraca

Niemieccy studenci poznają szczecińskie Juwenalia - także "od kuchni". To wyjątkowa międzynarodowa współpraca

2024-05-15 10:55 Materiał sponsorowany

Takiego wydarzenia jeszcze w Szczecinie nie było. Przez dwa dni polscy i niemieccy studenci będą wspólnie bawić się na Juwenaliach. To jednak nie koniec. W ramach Polsko-Niemieckich Juwenaliów młodzi ludzie zza naszej zachodniej granicy będą mogli poznać kulisy tej wielkiej imprezy.

Dla studentów z Niemiec szczecińskie Juwenalia mogą być sporym zaskoczeniem. Mimo, iż również bawią się na akademickich imprezach, nie są one organizowane na taką skalę jak w Polsce. Będzie to zatem dla nich okazja, by poznać kulisy organizacji studenckiego święta, które jest wielkim wydarzeniem przyciągającym tysiące młodych ludzi.

Pierwsza edycja Polsko-Niemieckich Juwenaliów odbędzie się w dniach 18-19 maja. W tym czasie studenci z Niemiec będą mogli zobaczyć m.in. jak budowana jest cała skomplikowana infrastruktura związana z wydarzeniem, jak wygląda organizacja Juwenaliów czy jak przebiegają próby dźwiękowe. Zwieńczeniem warsztatów będzie wspólna zabawa podczas koncertów takich gwiazd polskiej sceny muzycznej jak Daria Zawiałow, Kwiat Jabłoni czy Catz'n dogz.

Udział w warsztatach będzie również dla niemieckich studentów okazją, by poznać ciekawe zakątki Szczecina. W programie znalazło się m.in. zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich i szczecińskich podziemi, spacer po Starym Mieście, a także udział w IV Festiwalu Win Pomorza Zachodniego.

Zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo duże. Udział w Polsko-Niemieckich Juwenaliach zapowiedzieli m.in. studenci z Uniwersytetu w Greiswaldzie. Wsparcie w przełamaniu bariery językowej zapewnią tłumacze, na szczęście zarówno wśród polskich i niemieckich studentów są tacy, którzy potrafią porozumieć się w języku swojego sąsiada, co z pewnością będzie sprzyjać integracji.

Polsko-Niemieckie Juwenalia są wydarzeniem współfinansowanym z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027.

Niemieccy studenci poznają szczecińskie Juwenalia - także od kuchni. To wyjątkowa międzynarodowa współpraca

i

Autor: mat. organizatora Niemieccy studenci poznają szczecińskie Juwenalia - także "od kuchni". To wyjątkowa międzynarodowa współpraca
Interreg

i

Autor: mat. prasowe

Artykuł sponsorowany