gwiazdy

Nie uwierzysz, czyim bratem jest Tadeusz Drozda. To jeden z najpopularniejszych polskich aktorów!

2024-03-13 14:06

Tadeusz Drozda to znany polski aktor i satyryk. Wielu Polaków pamięta go głównie z popularnego kiedyś programu "Śmiechu warte" w TVP1. Jak się okazuje, Tadeusz Drozda ma też sławną rodzinę. Jego brat cioteczny to znany polski aktor, który grał w m.in. serialu "Ranczo". O kogo dokładnie chodzi?

Kim jest Tadeusz Drozda?

Tadeusz Drozda urodził się 1949 roku w Brzegu. Ukończył Politechnikę Wrocławską, gdzie uzyskał wykształcenie inżyniera elektryk o specjalizacji wysokie napięci. Jednak postanowił iść w całkowicie inną stronę zawodową. W latach 70. XX wieku rozpoczął współpracę z Telewizją Polską. 20 lat później został prowadzącym programu "Dyżurny Satyryk Kraju" w Polsacie. W TVP też miał swój program, z którego znany jest do dziś "Śmiechu Warte". W programie oceniano zabawne domowe nagrania. Najlepsze z nich walczyły o nagrody specjalne i pieniężne.

Co ciekawe, Tadeusz Drozda jest autorem tekstu do utworu "Parostatek" śpiewanego przez Krzysztofa Krawczyka. Był też felietonistą m.in. Anogory i Super Expressu.

Od 1972 tworzy szczęśliwy związek z ukochaną Ewą.

Aktorzy z serialu Ranczo po latach. Nie do wiary jak bardzo się zmienili!

Tadeusz Drozda ma znanego brata ciotecznego!

W jednym z wywiadów Tadeusz Drozda wyznał, że jego brat jest znanym aktorem. O kogo dokładnie chodzi?

- Cezary Żak i ja jesteśmy braćmi ciotecznymi. Jego mama i moja mama to są rodzone siostry. My działamy tak naprawdę w różnych branżach. On działa w filmie, ja jako autor, animator... Raczej ja jestem z tych facetów co angażują, a on na odwrót - powiedział dla Faktu Tadeusz Drozda.

Widać podobieństwo pomiędzy mężczyznami? Sami się przekonajcie w naszej galerii!

Kim jest Cezary Żak?

Cezary Żak to popularny polski aktor. Urodził się w 1961 roku. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim we wrocławskiej filii PWST w Krakowie. Początkowo grywał w teatrze, jednak szybko przeszedł do telewizji. Występował nawet ze swoim bratem ciotecznym w kabarecie "Drozda Show". Później Cezary Żak wystapił w takich serialach i filmach jak:

  • Miodowe Lata,
  • Klan,
  • Ranczo,
  • Ludzie Chudego.

Od lat Cezary Żak jest w związku z aktorką, Katarzyną Żak.

Quiz. Dopasuj prezentera do programu lat 90. To wtedy Ibisz był stary

Pytanie 1 z 13
Kto wówczas prowadził "Szansę na sukces"?