Ukradła puszkę WOŚP w sklepie spożywczym! Usłyszała zarzuty kradzieży

i

Autor: Jan Rogalewski Ukradła puszkę WOŚP w sklepie spożywczym! Usłyszała zarzuty kradzieży

Nie będzie Placu WOŚP w Szczecinie. A przynajmniej na razie

2022-01-25 14:23

Tak podczas dzisiejszej sesji zadecydowali szczecińscy radni. Projekt utworzenia placu im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Tetrze Lalek "Pleciuga" wnieśli członkowie Koalicji Obywatelskiej. Zdaniem Mirosława Żylika, przewodniczącego klubu Koalicji Samorządowej jest kilka powodów, dla których w obecnym kształcie projekt należało odrzucić.

Nie zgadzamy się z taką formą wprowadzania tej uchwały z pominięciem takich elementów, jak zespołu nazewnictwa miejskiego, geodety miejskiego, miejskiego konserwatora zabytków czy komisji bezpieczeństwa - tłumaczy Żylik. 

Problemem okazała się także sama lokalizacja placu im. WOŚP.

Użyję dość mocnych słów, ale to jest po prostu miejsce niegodne, żeby nosiło nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Szczecinie możemy znaleźć i znajdziemy takie miejsce, które będzie bardziej godne temu, żeby ta nazwa się pojawiła. 

Za wniesieniem uchwały pod obrady było 11 radnych, 13 głosowało przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Postępy nie napawają optymizmem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE