ciekawostka

Najtrudniejsze nazwy miejscowości w Zachodniopomorskiem. Tylko odważny im sprosta! Skusisz się?

2024-03-01 14:24

Najtrudniejsze nazwy miejscowości w województwie zachodniopomorskim mogą złamać naprawdę każdego, nawet wybitnego polonistę. Kojarzysz Rzyszczewo? Spokojnie, to jedna z prostszych miejscowości w galerii! Dlatego sprawdź najtrudniejsze nazwy miejscowości w województwie zachodniopomorskim!

Oto najtrudniejsza nazwa miejscowości w Polsce

O tym, że język polski piękny jest, wiadomo od dawna. Najdłuższe nazwy miejscowości mają ponad 30 liter i są zbitkami trudnych głosek. Ale niektóre choć długie, nie są trudne do wymówienia. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby szlifować dany język, wystarczy sprawdzić polskie miejscowości. Jedną z najtrudniejszych polskich nazw jest zdecydowanie Jazgarzewszczyzna. Miejscowość znajduje się w województwie mazowieckim, niedaleko Warszawy. Sama nazwa ma pochodzić od nazwiska Jazgarzewski, jednak nie wiadomo, kim był ten człowiek.

Najtrudniejsze nazwy miejscowości w Zachodniopomorskiem

Jak się okazuje, województwo zachodniopomorskie kryje naprawdę sporo tajemnic. Niektóre miejscowości Pomorza Zachodniego bawią do łez. Inne miasta w Zachodniopomorskiem są bardzo długie. A jak wygląda sytuacja z najtrudniejszymi? Jak się okazuje, nie tak prosto, jak się może wydawać! Ponad 30 wsi i miast posiada trudne zbitki głosek, przez które nawet nie jeden Polak miał problem z wymówieniem konkretnej wsi. A co dopiero obcokrajowiec!

Jedną z takich trudnych nazw będzie Szczuczarz. Wieś znajduje się w powiecie wałeckim, niedaleko miejscowości Człopa. Kiedyś miejscowość nosiła inną trudną nazwę - Czuctarz.

A jakie są inne trudne nazwy miejscowości w Zachodniopomorskiem? Koniecznie sprawdź w galerii!

Ostrzegamy, im dalej, tym trudniejsze nazwy! Dajcie znać, czy udało się Wam je wszystkie bez problemu wypowiedzieć.

Atrakcje nad Bałtykiem. Rozpoznaj je na zdjęciu!

Pytanie 1 z 10
Gdzie zobaczysz "molo" ze zdjęcia?
Międzyzdroje przed majówką