Najlepsze atrakcje w Szczecinie. Te miejsca musisz zobaczyć! [TOP 10]

2020-01-29 18:17
Panorama Szczecina
Autor: Grzegorz Kluczyński Panorama Szczecina

Bogata architektura, ciekawa historia i przepiękna przyroda - taki właśnie jest Szczecin! Trudno wymienić kilka miejsc, które warto odwiedzić, bo atrakcji jest mnóstwo. Przygotowaliśmy dla Was listę dziesięciu, których nie można pominąć!

1. Zamek Książąt Pomorskich

Punkt pierwszy na mapie Szczecina to Zamek Książąt Pomorskich. Jest usytuowany na wysokiej skarpie blisko Odry. Podczas wojny zamek został
niemal zrównany z ziemią, ale po odrestaurowaniu znów zachwyca. Znajdują się w nim m.in. opera, Muzeum Zamkowe, Cela Czarownic, a nawet kameralny teatr. Obecnie znajduje się tam także Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski i Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej.

2. Wały Chrobrego

Wały Chrobrego są nazywane jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie. Z tego miejsca można podziwiać rozległą panoramę na port i Odrę. Trasy widokowe mają pół kilometra długości! To właśnie tutaj swoją siedzibę ma Akademia Morska.

3. Bar Pasztecik

Podczas zwiedzania też trzeba jeść! A nie ma wizyty w Szczecinie bez przerwy na pasztecik szczeciński. Słynny przysmak w ubiegłym roku świętował piękny jubileusz - 50 urodziny. Co więcej, przez wiele lat paszteciki smakują tak samo, ale i wystrój najsłynniejszego baru "Pasztecik" niewiele się zmienił.

4. Najstarsze kino na świecie

W Szczecinie znajduje się najstarsze kino na świecie! Pierwszy seans odbył się tam 26 września 1909 roku. To nie jest chwyt marketingowy! Placówka otrzymała certyfikat od Guinness World Records. Kino jest czynne codziennie od 15.30 do 21.00.

5. Ogród różany

Jak sadzić, to z rozmachem. Ponad 9 tysięcy róż w 99 odmianach. Oprócz tego egzotyczne drzewa i krzewy. To miejsce jest tak obłędne, że po prostu nie wystarczy o nim napisać, trzeba je zobaczyć!

6. Muzeum Szczęścia

To miejsce, w którym spełniają się wszystkie marzenia! Jednorożce, balony i basen z piankami - czy w takim miejscu można mieć smutną minę? Muzeum znajduje się w samym centrum Szczecina.

7. Szczecińska Wenecja

To miejsce ma potencjał, by zostać Wenecją Północy! Zabytkowe budynki wyrastają prosto z wody i robią piorunujące wrażenie! Wkrótce to miejsce ma zostać odrestaurowane.

8. Lokalne specjały

Piwnice Starki to jedne z najmilszych atrakcji turystycznych. To właśnie tutaj można skosztować lokalnego specjału - Starki, czyli szlachetnej staropolskiej wytrawnej wódki! Trunek jest produkowany wyłącznie w Szczecinie, więc to najlepsze miejsce, by go spróbować!

9. Most Miłości

Został wybudowany w 1898 roku, ale dopiero od kilku lat cieszy się statusem mostu zakochanych. Pary wieszają na nim kłódki z imionami, a kluczyk wrzucają do Rusałki. Teraz już nic nie może ich rozdzielić.

10. Muzeum Szczecińskiej Pocztówki

To miejsce, w którym znajdziecie niemal wszystkie pocztówki, które ukazały się w Szczecinie! Przeglądając eksponaty można na chwilę przenieść się w czasie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE