Plac Zwycięstwa

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

inwestycje

Na koniec tej inwestycji jeszcze chwilę poczekamy, ale prace są już na finiszu

2023-09-19 13:22

Mowa o przebudowywanym odcinku placu Zwycięstwa w Szczecinie. ​Nadal w tym miejscu trwają prace drogowe, a zmiany czekają nie tylko na kierowców, ale i pieszych oraz pasażerów komunikacji miejskiej.

Co dzieje się na placu budowy?

- Aktualnie wykonywane są głównie ciągi piesze, nawierzchnie wjazdów, ale realizowane są też roboty brukarskie. Najważniejsza zmiana to pas tramwajowo-autobusowy puszczony po środku Placu Zwycięstwa, wspólne przystanki dla tramwajów i autobusów zarówno w kierunku ulicy Kościuszki jak i w stronę Wyszyńskiego. Docelowo również przebudowa chodników, pojawi się dużo ścieżek rowerowych. To także kwestie związane z pewną reorganizacją ruchu drogowego, prace związane z wykonywaniem nasadzeń zieleni. W rejonie Placu Zwycięstwa mogą jeszcze występować utrudnienia w ruchu z tytułu prowadzonych robów, jednak wykonawca z każdym dniem zbliża się do zakończenia inwestycji - wyjaśnia Piotr Zieliński, rzecznik miasta do spraw inwestycji.

Koniec robót zaplanowano na listopad tego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE