niepełnosprawność

i

Autor: pixabay.pl

wyróżnienia szczecin

​Na co dzień to oni pomagają innym, teraz sami zostaną docenieni

2023-09-25 15:50

W Szczecinie wystartował kolejny nabór do tytułu "Mecenasa Osób Niepełnosprawnych. Wyróżnienie przyznawane jest osobom i organizacjom, które w szczególny sposób starają się wesprzeć osoby niepełnosprawne.

"Mecenasi Osób Niepełnosprawnych" poszukiwani

To już kolejny raz, kiedy to osoby, które na co dzień pomagają i wpływają na jakość życia osób niepełnosprawnych zostaną nagrodzeni.

- Co roku mamy kilka, czy kilkanaście zgłoszeń, czyli okazuje się, że w Szczecinie są takie osoby, są mecenasi, którzy dużo dobrego robią dla osób niepełnosprawnych. Wyznacznikiem jest to, że potencjalni mecenasi muszą w sposób wyjątkowy przysłużyć się środowisku osób niepełnosprawnych. Tytuł jest przyznawany za wyjątkowe zasługi, które poprawiają jakość życia i pomagają osobom, które mierzą się z różnego rodzaju ograniczeniami - tłumaczy Marta Kufel, z Urzędu Miasta w Szczecinie.

Kandydatów można zgłaszać do 16 października. Honorowy tytuł "Mecenas Osób Niepełnosprawnych" przyznawany jest w Szczecinie od 2009 roku. Szczegóły znajdziecie na stronie magistratu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE