Muzyka wolności zza krat

2020-08-06 11:42 Paweł Czyżewski
koncert muzyki więziennej
Autor: Służba Więzienna w Szczecinie

Komponowanie dźwięków i pisanie teksów piosenek może być doskonałą formą resocjalizacji. W związku z tym po raz szósty zorganizowany został konkurs piosenki dla więźniów z całej Polski. W tym roku odbywa się on w zakładzie karnym w Stargardzie.

- Uczestnicy przesyłają nagrane przez siebie utwory które następnie są oceniane przez jury złożone z przedstawicieli Stargardzkiego Centrum Kultury oraz muzyków ze stargardzkiej kapeli rockowej "Dice". Warto podkreślić, że jak co roku, laureaci konkursu i ich nagrania znajdą się na specjalnie wydanej płycie cd, stanowiącej podsumowanie całego konkursu - powiedział mjr Sebastian Matuszczak, rzecznik Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie.

- Idziemy już dobrze utartą ścieżką. Przykładem poprzednich pięciu edycji, celem konkursu w ramach prowadzonej działalności resocjalizacyjnej jest popularyzacja twórczości więziennej, promowanie społecznie akceptowalnych form spędzania wolnego czasu jako alternatywy wobec dotychczasowych nieaprobowanych społecznie postaw, aktywizacja kulturalna skazanych oraz wzrost poczucia własnej wartości uczestników – dodaje por. Michał Kucyrka wychowawca z Zakładu Karnego w Stargardzie i jeden z inicjatorów konkursu.

W konkursie mogą brać udział zarówno soliści, jak i zespoły muzyczne.

Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.