głosowanie

i

Autor: Shutterstock

Młodzieżowy Budżet Obywatelski 2023. Znamy daty składania wniosków

2023-02-09 13:36

W tym roku w Szczecinie odbędzie się już czwarta edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Każda szkoła, która weźmie udział w projekcie, będzie miała do rozdysponowania 6000 złotych. Już teraz znamy daty składania wniosków przez uczniów, do tegorocznej edycji MBO.

Młodzieżowy Budżet Obywatelski - co to jest? 

"MBO" to w pełni autorska koncepcja Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin. Jej charakter do złudzenia przypomina ten Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Uczniowie tworzą własne projekty, które mają rozwiązać określony problem lub pozytywnie wpłynąć na przestrzeń w szkole: 

Młodzieżowy Budżet Obywatelski 2023 ma na celu promowanie aktywności obywatelskiej, wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży, umożliwienie uczniom wpływu na zagospodarowanie placówki, do której uczęszczają oraz kształtowanie tzw. umiejętności miękkich, takich jak: praca w zespole, planowanie oraz promocja projektu - czytamy w regulaminie MBO

W tegorocznej, czwartej już edycji programu, udział weźmie 36 szkół, z których każda do rozdysponowania będzie miała 6000 złotych. 

Młodzieżowy Budżet Obywatelski w Szczecinie - daty składania wniosków

Uczniowie będą mogli składać wypełnione karty projektu od 27 lutego do 7 marca bieżącego roku. Następnie, od 27 do 29 lutego, odbędzie się głosowanie nad projektami, które spełniły kryteria uczestnictwa w programie. Ogłoszenie wyników w szkołach nastąpi do 31 marca, z kolei ich realizacja potrwa do 30 czerwca bieżącego roku. Kartę uczestnictwa oraz regulamin programu znajdziecie pod tym adresem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE