Dbaj o Zdro(w)je

i

Autor: Materiały organizatora

wydarzenia

Młodzi walczą o wsparcie dla młodych. Przed nami finał projektu "Dbaj o Zdro(w)je"

2024-02-28 12:43

15 marca w Domu Kultury 13 MUZ w Szczecinie odbędzie się wernisaż prac o zdrowiu psychicznym. To finał projektu "Dbaj o Zdro(w)je", czyli akcji organizowanej przez licealistki z II LO. Środki zebrane z internetowej zbiórki, która stała się wiralem i z wystawy wesprą Oddział Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szpitala „Zdroje”.

Dbaj o Zdro(w)je, czyli akcja licealistek ze Szczecina

O projekcie mogliście dowiedzieć się już wcześniej z naszej anteny i przeczytać na naszej stronie. Przypomnijmy, Martyna, Maja, Malwina, Zuzia i Hania - licealistki z II LO w Szczecinie postanowiły wspomóc oddział psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej w szczecińskim szpitalu Zdroje. To już druga odsłona projektu, jednak jak zapewniają organizatorki; ten temat jest dla nich bardzo ważny i chciały by, aby nie był bagatelizowany. Środki, które zebrały dzięki internetowej zbiórce, która została nagłośniona w całej Polsce i te, z wystawy pomogą zapewnić kolejne zajęcia z teatroterapii i dogoterapii dla pacjentów.

15 marca w Domu Kultury 13 MUZ odbędzie się wielki finał akcji. Będzie to wystawa pod hasłem "W cieniu". Co na niej zobaczymy?

- Są to prace przygotowane i przez pacjentów oddziału, ale też przez osoby z całej Polski. Do tego będzie poczęstunek i licytacje niektórych prac. Jako gratkę mamy też konstytucję podpisaną przez Marszałka Hołownię. W większości są to jednak prace plastyczne wykonane różnymi technikami - wyjaśnia Martyna Kawiak, koordynatorka projektu. Nie zabraknie rozmów i wymiany doświadczeń.

- Wstęp na wernisaż jest wolny i każdy jest mile widziany. Szczególnie zachęcamy młodzież, uważamy, że uświadamianie młodych na temat zdrowia psychicznego jest bardzo ważne - dodaje Maja Połubok.

Dbaj o Zdro(w)je

i

Autor: Materiały organizatora

Wystawę będzie można zwiedzać przez miesiąc. ​