Szczecin Cup 2023

i

Autor: Materiały Organizatora

SPORT

Młodzi piłkarze upamiętnią legendarnego trenera

2023-06-01 13:26

Przed nami Szczecin Cup im. Włodzimierza Obsta, organizowany przez Fundację Pogoń Szczecin Football Schools. W najbliższy weekend zawodnicy z rocznika 2009 z całej Polski spotkają na obiektach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przy ul. Karłowicza. Turniej finałowy został poprzedzony szczecińskimi eliminacjami, który wygrała Arkonia Szczecin.

Podczas turnieju wystąpią takie marki, jak Lech Poznań, Warta Poznań, Wisła Kraków, Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin. Turniej został podzielony na 2 grupy i mamy 2 dni rozgrywek, więc takich meczów, które będą bardzo ciekawe dla kibiców, na pewno nie zabraknie. Mamy przygotowany mini stadion z trybunami, więc wszyscy wygodnie będą mogli oglądać zmagania. Dla rodziców będzie też przygotowany bufet, więc wszystkich serdecznie zapraszamy - mówi Jarosław Grzegorowski, trener i koordynator w Fundacji Pogoń Szczecin Football Schools. 

Główną ideą turniejów organizowanych przez Pogoń Szczecin Football Schools jest promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Istotnym elementem jest również wyrównywanie szans dla wszystkich dzieci i młodzieży w dostępie do różnych form aktywności fizycznej oraz identyfikacja i wspieranie rozwoju talentów sportowych.

Jednym z głównych celów turnieju jest upamiętnienia śp. Włodzimierza Obsta, który stworzył fundamenty pod cały system szkolenia dzieci i młodzieży w Pogoni Szczecin. Trener Obst był zawodnikiem Pogoni od poziomu trampkarza, a od 1972 roku rozpoczął w klubie pracę szkoleniową z zespołami trampkarzy młodszych i starszych. Od tamtego czasu niemal nieprzerwanie szkolił młodych adeptów piłki nożnej w Szczecinie. Był najdłużej pracującym trenerem w Pogoni i można stawiać go za wzór w kwestii przywiązania do miasta i szczecińskiej piłki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE