Miss Polonia 2023

i

Autor: Miss Polonia

Najpiękniejsza Polka

Miss Polonia 2023. Poznaliśmy finalistki konkursu!

2023-03-22 11:05

Miss Polonia coraz bliżej! Wielu Polaków czeka na ten moment, gdy zostaną ogłoszone laureatki konkursu. Podczas wielkiej gali 20 najpiękniejszych kobiet z kraju powalczy o tytuł tej jedynej – Miss Polonii. Zobaczcie, jak wyglądają piękne Polki, które wezmą udział w konkursie.

Miss Polonia 2023. One powalczą o tytuł

Niedawno odbył się wielki półfinał Miss Polonia 2023, podczas którego wyłoniono najpiękniejsze Polki. To one powalczą o bursztynową koronę. Komu koronę przekaże Miss Polonia 2022, Krystyna Sokołowska?

Te dziewczyny powalczą o tytuł Miss Polonia 2023!

Miss Polonia 2023. Na czym polega konkurs?

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów na całym świecie. Obecny kształt oparto na ponad 90-letniej tradycji wyborów najpiękniejszej Polki. Nazwę wymyślił pisarz Tadeusz Boy-Żeleński, chociaż pewnie nie był świadomy, że zaistnieje ona tak mocno w światowym konkursie.

Przez ponad 90 lat koronę Miss Polonia nosiły aż 43 Polki. Choć korona przechodzi z roku na rok, tytuł zostaje dożywotnio. Laureatki Miss Polonia reprezentują kraj w takich konkursach jak:

  • Miss World,
  • Miss Grand International,
  • Miss Earth,
  • Miss Intercontinental
  • i Miss Charm.

- Miss Polonia to kobieta nie tylko piękna, ale również inteligentna, elokwentna, która nie jest obojętna na pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Miss Polonia aktywnie wspiera działalność charytatywną pomagając domom dziecka, fundacjom, dzieciom chorym i biednym. Miss Polonia wspiera też kampanie i akcje społeczne oraz propaguje zdrowy tryb życia. Organizatorzy konkursu realizują także projekt charytatywny "Piękna z przesłaniem" niosący pomoc najbardziej potrzebującym – piszą organizatorzy.

Najsłynniejsze Miss Polonia:

Przedwojenne miss. Tragiczne losy najpiękniejszych Polek. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE