Miłośnicy wodnych przygód ze Szczecina proszeni na pokład

2020-05-22 7:02 Michał Zaręba
Motorówki
Autor: analogicus/CC0/pixabay.com

W Szczecińskim Centrum Żeglarskim ruszają kursy motorowodne. Najbliższa okazja, by uzyskać patent nadarzy się w ostatni weekend maja oraz w pierwszy weekend czerwca.

Kursanci mogą liczyć na doświadczonych instruktorów oraz zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa zalecanych przez służby sanitarne. Kurs podzielony będzie na część teoretyczną i praktyczną. Pierwsza obejmuje zagadnienia z zakresu m.in. budowy jachtów motorowych, manewrowania, podstaw locji, przepisów prawa i ratownictwa wodnego.

Podczas zajęć praktycznych kursanci poznają m.in. prowadzenie i obsługę jachtu motorowego, kotwiczenie, cumowanie, kierowanie załogą, podstawowe węzły żeglarskie oraz podstawowe manewry, tj. odejście od nadbrzeża, podejście do kei, pływanie kursem prostym i cyrkulacje. Zdany egzamin na patent sternika motorowodnego daje uprawnienia do prowadzenia łodzi motorowych.

Wystarczy mieć ukończone 14 lat i chęć zdobycia nowych umiejętności. Patent daje możliwość prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń długości, a także możliwość prowadzenia jachtów motorowodnych do 12m długości po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich 2 mile morskie od brzegu w porze dziennej. Na terenie Centrum Żeglarskiego obowiązuje konieczność noszenia maseczek i dezynfekcji rąk.

O tym jak będzie wyglądał kurs motorowodny powiedziała Radiu ESKA Szczecin, Małgorzata Miszczuk rzecznik Centrum Żeglarskiego:
COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.