Miejskie motorówki wystawione na sprzedaż

2021-10-20 15:00
Miejskie motorówki
Autor: Spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia

Oznacza to, że mieszkańcy Szczecina bez większego problemu mogą zakupić Klaudynkę, Danuśkę, Tereńkę, Romkę oraz Małgorzatkę. Łodzie wyposażone są w GPS, koła ratunkowe, wiosła czy kotwicę.

Każdego sezonu pływały po rozlewiskach Odry i wraz z turystami odkrywały piękno wodnego Szczecina. Można było je zobaczyć cumujące przy Bulwarze Gdyńskim lub pływające po rozlewiskach Odry. Kultowe motorówki szukają teraz nowego właściciela. Spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia ogłosiła przetarg na sprzedaż 5 z 6 motorówek. Ceny wahają się od 10 000 do 16 000 zł. Każda łódź wyposażona jest w GPS, 2 koła ratunkowe, kotwicę, gaśnicę, bosak, wiosła 2 szt., pirotechnikę ratunkową, apteczkę, rzutkę ratunkową.

- Wypożyczalnia motorówek funkcjonowała od 2014 roku i była pierwszą wypożyczalnią takich jednostek, które nie wymagały uprawnień do sterowania. Dzięki temu turystyka wodna i motorowodna stawała się coraz bardziej popularna wśród mieszkańców i ich gości. Na przestrzeni lat spółka kupiła łącznie 6 motorówek - mówi Celina Wołosz rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej.

Z roku na rok z na szczecińskich nabrzeżach przybywały firmy, które oferowały podobne usługi. Po kilku sezonach użytkowania szczecińskie motorówki ustępują miejsca innym jednostkom.

Akcja "Jedno dziecko, jedno drzewko" w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE