Majówka 2021. Gdzie można swobodnie grillować w Szczecinie? [LISTA MIEJSC, MAPA]

2021-04-29 11:06 AWIR PAZ
Nielegalne jest rozpalanie grillowanie na grillach węglowych i gazowych na balkonach w bloku
Autor: Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne Nielegalne jest rozpalanie grillowanie na grillach węglowych i gazowych na balkonach w bloku

Choć według prognoz nie będzie to upalna majówka w Szczecinie, to większość z nas w dobie pandemii tęskni za tego typu rozrywkami. Gdzie możemy grillować, a gdzie jest to całkowicie zabronione? Podpowiadamy!

Majówka 2021 raczej, podobnie jak rok temu, będzie dla wielu z nas czasem spędzonym we własnym domu. W weekend majowy wciąż nieczynne będą hotele, które swoją działalność mogą wznowić dopiero 8 maja. Pomysłem na spędzenie wolnych trzech dni może być więc grillowanie. Ci, którzy nie mają własnych ogródków działkowych, mogą to zrobić w specjalnych wyznaczonych miejscach.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Majówka 2021. Gdzie grillować w Szczecinie?

Miejsc do grillowania w Szczecinie jest całkiem sporo. Rekreacyjne polany, na które możecie się wybrać, znajdują się zarówno na Prawobrzeżu, jak i Lewobrzeżu Szczecina.

Prawobrzeże:

1. Polana Widok

2. Polana Słoneczna

3. Polana „Nad Płonią”

4. Park Leśny „Klęskowo”

Lewobrzeże:

1. Polana Sportowa

2. Polana Miodowa

3. Polana Czerwona

4. Polana Kupczyka Mała

5. Polana Sosnowa

6. Polana nad jeziorem Głębokie

7. Polana Bagienna Olszyna

8. Polana Harcerska

9. Polana Goplana

11. Polana Biała

Ze względu na stan pandemii cały czas przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Najnowsze dane naukowców pokazują jednak, że na otwartej przestrzeni transmisja wirusa jest niewielka.

Przypomnijmy: nielegalne jest rozpalanie grillowanie na grillach węglowych i gazowych na balkonach w bloku. Osoby, które o tym zapomną, powinny się liczyć z wizytą strażnika miejskiego i mandatem do 500 zł.

Majówka 2021 - najlepsze piosenki na długi weekend