Wózek dziecięcy

i

Autor: Shutterstock Wózek dziecięcy

Miała blisko 2,5 promila. Ugryzła strażnika miejskiego. ​

2022-06-23 16:40

Do sytuacji doszło wczoraj na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Co ważne, pijana kobieta pod swoją opieką miała 2 letnie dziecko.

Jeden z przechodniów zaniepokojony stanem kobiety, wezwał na miejsce strażników miejskich.

- Strażnicy natychmiast udali się we wskazane miejsce i ujrzeli siedzącą na chodniku kobietę i dziecko w wózku. Zachowanie kobiety, bełkotliwa mowa i woń alkoholu wydobywająca się z jej ust wskazywały, iż jest ona prawdopodobnie pod jego wpływem. W związku z tą sytuacją i mając na względzie dobro dziecka, została na miejsce wezwana policja — mówi Joanna Wojtach, rzecznik straży miejskiej w Szczecinie.

Kobieta zaczęła zachowywać się agresywnie. Próbowała uciekać z wózkiem.

- Strażnik ostrzegł kobietę ,że próba oddalenia się z dzieckiem będzie skutkowało użyciem środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej. Wtedy nastąpiła kulminacja agresji pijanej. Pani została obezwładniona. Już mając założone kajdanki, kobieta podnoszona z ziemi przez funkcjonariuszy, ugryzła strażnika - dodaje Wojtach. 

Sprawą zajmie się teraz Sąd Rodzinny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE