Masz czas tylko do 30 września. Spisz się!

2021-09-24 8:00
Masz czas tylko do 30 września. Spisz się!
Autor: mat.prasowe

To już naprawdę koniec! Jeszcze TYLKO DZIŚ trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy. Warto spisać się już teraz i nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Trzeba mieć świadomość, że za niedopełnienie obowiązku spisowego grozi kara grzywny.

Pamiętaj, że Spis Powszechny jest badaniem obowiązkowym dla wszystkich osób mieszkających w Polsce (tj. stale zamieszkałych oraz czasowo przebywających), a także Polaków czasowo przebywających za granicą. Odmowa udzielenia informacji w spisie powszechnym podlega karze grzywny do 5 tysięcy złotych. Czas na wzięcie udziału w spisie mija już 30 września!

Zgodnie z ustawą obowiązkową metodą przekazania danych jest samospis internetowy poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl. To najszybsza i najwygodniejsza forma udziału w spisie powszechnym. Samospisu można dokonać nie tylko na własnym urządzeniu, ale również w najbliższym urzędzie gminy lub Urzędzie Statystycznym, w których utworzono punkty spisowe. Spisać się można także dzwoniąc na infolinię spisową na numer 22 279 99 99.

Rachmistrza może odwiedzić Cię w domu!

Do osób, które się nie spisały przez Internet bądź infolinię może zadzwonić rachmistrz. Rachmistrz będzie dzwonił z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.

Dodatkowo osoby, które nie spisały się samodzielnie przez Internet, nie spisały się na infolinii ani nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym, mogą się spodziewać wizyty rachmistrza spisowego w domu. Nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi. To oznacza, że czas na podanie danych przez Internet lub telefonicznie jest tylko dopóki nie skontaktuje się z Tobą rachmistrz!

Aktualne informacje o spisie powszechnym dostępne są na stronie spis.gov.pl.

Artykuł sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE