Marsz Papieski Szczecin

i

Autor: Eska/Archiwum

marsze

Marsz Papieski w Szczecinie wypada w Niedzielę Palmową. Jaka trasa?

2023-03-29 13:45

To ważny dzień dla osób, które uwielbiają Jana Pawła II, ale też są chrześcijanami. 2 kwietnia w wielu polskich miastach przejdą specjalne Marsze Papieskie. Taki też odbędzie się w Szczecinie. Jaka będzie trasa?

Marsz Papieski w Szczecinie. Trasa przemarszu

Marsz Papieski odbędzie się 2 kwietnia 2023 roku. Dlaczego akurat w ten dzień? To 2 kwietnia 2005 roku zmarł Jan Paweł II. Wiele osób czuje potrzebę udania się w ten dzień na osobisty marsz, przypomnienie o papieżu oraz obrona jego dobrego imienia.

Całość ma się rozpocząć mszą o godzinie 15 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie (pl. Zwycięstwa). O 16:30 wierni przejdą ulicami Szczecina na Jasne Błonia (pod pomnik Jana Pawła II).

Oto trasa Marszu Papieskiego 2023 w Szczecinie: Św. Wojciecha – Jagiellońska – pl. Lotników – al. Św. Papieża Jana Pawła II – pl. Grunwaldzki – al. Św. Papieża Jana Pawła II – pl. Armii Krajowej – Jasne Błonia im. Św. Jana Pawła II.

Kierowców mogą czekać utrudnienia!

Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą portrety z Janem Pawłem II oraz znicze.

Marsz organizuje środowisko skupione wokół Bractwa Małych Stópek i Fundacji Małych Stópek z ks. Tomaszem Kancelarczykiem na czele.