Sofia Ennaoui

i

Autor: screen z Youtube

sport

Magda Gessler ma godną następczynię. Biegaczka Sofia Ennaoui pokazuje kulinarny świat Turcji

2023-03-24 14:37

Magda Gessler ma wielu fanów, jak się okazuje, też wśród sportowców. Zainspirowała się nią znana, polska biegaczka, Sofia Ennaoui. Pokazała ona swoje kulinarne przygody ze Stambułu, w którym to zdobyła brązowy medal podczas 37. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w biegu na 1500 metrów.

Magda Gessler może być dumna. Sofia Ennaoui oraz jej kulinarna podróż po Stambule

Niedawno zakończyły się 37. Halowe Mistrzostwa Europy w LekkoatletyceSofia Ennaoui zdobyła tam brązowy medal w biegu na 1500 metrów. Postanowiła pokazać, jak świętuje sukces. Postanowiła poznać turecką kuchnię i udała się w kulinarną podróż.

- Smak jest najważniejszy – opowiada o jednym z dań

O innym wypowiedziała się tak.

- To nie jest to, na co liczyłam – śmieje się Sofia.

Na jedną sytuację zareagowała z ogromnym humorem

- Wszystko to dla mnie, bo pani nie wiedziała, kto zamówił tyle. Myślała, że to Wy, ale to wszystko dla mnie – śmieje się Sofia.

Zobacz kulinarną podróż Sofii Ennaoui, która postanowiła zabawić się w Magdę Gessler!

Sofia Ennaoui. Kim jest biegaczka? Co robi w Barlinku?

Jest córką Polki i Marokańczyka. Urodziła się w Maroku (1995), ale jako dwulatka przyjechała do Polski. Wychowywała się w Lipianach (powiat pyrzycki). Obecnie mieszka we Wrocławiu i Barlinku. Od 2018 służy w polskim wojsku, w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Przez przeciążenie podczas szkolenia wojskowego, musiała zrezygnować z udziału w Mistrzostwach Świata w 2019.

Biegała już od 2011 roku na różnych długościach: od 800 m do nawet 3000 m. Pierwsze medale zdobyła na mistrzostwach Europy juniorów w 2013 roku (srebro). Najwięcej medali zdobyła na 1500 m, jednak ma też kilka na dystansie 800 m oraz 3000 m. Jest obecną brązową medalistką Halowych Mistrzostw Europy (2023) oraz Mistrzostw Europy (2022) na 1500 m

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE