Wielki sukces zbiórki na rzecz Łukasza Berezaka. Do osiągnięcia celu wystarczyła doba!

2021-04-22 13:46
Łukasz Berezak od pierwszych miesięcy życia zmaga się z wieloma dolegliwościami,
Autor: screen: YouTube.com/Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Łukasz Berezak od pierwszych miesięcy życia zmaga się z wieloma dolegliwościami,

17-letni Łukasz Berezak, to najsłynniejszy wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który od lat zbiera ogromne sumy dla innych. Teraz sam potrzebował pomocy i odzew był natychmiastowy - w ciągu doby osiągnięto cel zbiórki!

Jak informowaliśmy, Łukaszowi potrzebne jest 150 tysięcy złotych, które zapewnią mu leczenie na najbliższe dwa lata oraz wózek, bez którego nastolatek jest właściwie uwięziony w domu. Cel, i to ze sporą nawiązką, udało się osiągnąć w ciągu pierwszej doby! Po pierwszym dniu na koncie zbiórki było ponad 350 tys. zł! 

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze? - Zbieramy na leczenie Łukasza, które miesięcznie jest bardzo drogie. Podobnie jak rehabilitacja. Potrzebny jest także nowy wózek, bo osteoporoza nie pozwala Łukaszowi na samodzielne poruszanie się - mówiła w rozmowie z Radiem ESKA Izabela Berezak, mama Łukasza.

Rodzice chłopca poinformowali, że na jego roczne leczenie potrzeba ok. 80 tys. zł. Zbiórka nadal trwa i każdy chętny może do niej dołączyć. W czwartek przed południem na koncie było już ponad 387 tys. zł. 

W tym roku, mimo własnej choroby, Łukasz zebrał ponad 225 tysięcy złotych na WOŚP. Z powodu pandemii nie mógł kwestować na ulicach, ale zbiórka w internecie okazała się prawdziwym sukcesem.

Łukasz Berezak od pierwszych miesięcy życia zmaga się z wieloma dolegliwościami, jak  choroba Leśniowskiego-Crohna (nieswoista choroba zapalenia jelit) oraz wrodzony niedobór odporności. Od około 14 lat jest leczony lekami sterydowymi, które po tak długim czasie wywołały wiele skutków ubocznych:

  • zespół Cushinga,
  • kamica nerkowa- co kilka tygodni tworzą się w nerkach kamienie,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • zaburzenia rytmu serca, które sprawiają, że często traci przytomność,
  • bóle kostne, osteoporoza, coraz częściej złamania i pęknięcia kości.
Sonda
Czy wspierasz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Raport z anteny 22.04, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE