Wielki sukces zbiórki na rzecz Łukasza Berezaka. Do osiągnięcia celu wystarczyła doba!

2021-04-22 13:46 Paweł Pązik
Łukasz Berezak od pierwszych miesięcy życia zmaga się z wieloma dolegliwościami,
Autor: screen: YouTube.com/Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Łukasz Berezak od pierwszych miesięcy życia zmaga się z wieloma dolegliwościami,

17-letni Łukasz Berezak, to najsłynniejszy wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który od lat zbiera ogromne sumy dla innych. Teraz sam potrzebował pomocy i odzew był natychmiastowy - w ciągu doby osiągnięto cel zbiórki!

Jak informowaliśmy, Łukaszowi potrzebne jest 150 tysięcy złotych, które zapewnią mu leczenie na najbliższe dwa lata oraz wózek, bez którego nastolatek jest właściwie uwięziony w domu. Cel, i to ze sporą nawiązką, udało się osiągnąć w ciągu pierwszej doby! Po pierwszym dniu na koncie zbiórki było ponad 350 tys. zł! 

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze? - Zbieramy na leczenie Łukasza, które miesięcznie jest bardzo drogie. Podobnie jak rehabilitacja. Potrzebny jest także nowy wózek, bo osteoporoza nie pozwala Łukaszowi na samodzielne poruszanie się - mówiła w rozmowie z Radiem ESKA Izabela Berezak, mama Łukasza.

Rodzice chłopca poinformowali, że na jego roczne leczenie potrzeba ok. 80 tys. zł. Zbiórka nadal trwa i każdy chętny może do niej dołączyć. W czwartek przed południem na koncie było już ponad 387 tys. zł. 

W tym roku, mimo własnej choroby, Łukasz zebrał ponad 225 tysięcy złotych na WOŚP. Z powodu pandemii nie mógł kwestować na ulicach, ale zbiórka w internecie okazała się prawdziwym sukcesem.

Łukasz Berezak od pierwszych miesięcy życia zmaga się z wieloma dolegliwościami, jak  choroba Leśniowskiego-Crohna (nieswoista choroba zapalenia jelit) oraz wrodzony niedobór odporności. Od około 14 lat jest leczony lekami sterydowymi, które po tak długim czasie wywołały wiele skutków ubocznych:

  • zespół Cushinga,
  • kamica nerkowa- co kilka tygodni tworzą się w nerkach kamienie,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • zaburzenia rytmu serca, które sprawiają, że często traci przytomność,
  • bóle kostne, osteoporoza, coraz częściej złamania i pęknięcia kości.
Raport z anteny 22.04, godz.10