Leonardo Koutris - sylwetka. Kim jest nowy piłkarz Pogoni Szczecin?

2023-02-02 14:40

Podczas ostatniego meczu Pogoni Szczecin z Widzewem Łódź, na boisku wyróżnił się jeden piłkarz. Na lewej stronie obrony zagrał Leonardo Koutris, nowy piłkarz Dumy Pomorza, zakupiony z greckiego Olympiacosu. W 27-letnim Greku pokładane są wielkie nadzieje. Kim jest Leonardo Koutris?

Dzieciństwo i początki kariery

Leonardo urodził się 23 lipca 1995 roku, na greckiej wyspie Rodos. Piłkarz chętnie chwali się zdjęciami ze swojego dzieciństwa na Instagramie, gdzie możemy oglądać go m.in. w towarzystwie mamy. Warto dodać, że Leonardo posiada brazylisjkie korzenie. Koutris od dzieciństwa grał w piłkę nożną, a przez skautów został dostrzeżony już w wieku 16 lat. Profesjonalną karierę rozpoczął w barwach Ergotelis, gdzie też zadebiutował w greckiej superlidze. Grek uważany był za jeden z największych talentów młodego pokolenia i szybko zanotował występy również w kadrze U-19 i U-21. 

Sukcesy w profesjonalnej piłce 

W 2017 roku Koutris podpisał kontrakt z Olympiakosem za potężną sumę, jak na greckie warunki, w wysokości 600 000 tysięcy euro. To wtedy Leonardo zanotował pierwszy występ w Lidze Mistrzów. Niestety dalsze losy nie potoczyły się tak, jakby chciał tego Grek. Po wypożyczeniu do RCD Mallorca, Koutris zagrał na boiskach hiszpańskiej La Liga jedynie 2 razy, po czym nabawił się poważnej kontuzji, która wyłączyła go z gry na pół roku. 

Transfer do Pogoni Szczecin 

Po kilku latach tułaczki po europejskich klubach, Koutris przystał na umowę z Pogonią Szczecin. Zawodnik został sprzedany z Olympiakosu (którego oficjalnie Koutris wciąż pozostawał zawodnikiem) za 800 tysięcy euro i podpisał kontrakt na 3,5 roku. Na obozie przygotowawczym w Turcji Leonardo miał wyróżniać się na tle zespołu:

Cieszę się z tego, że jestem już zawodnikiem Pogoni. Jestem też pod wrażeniem stadionu i wszystkich nowoczesnych obiektów klubu. To wszystko pomaga jeszcze mocniej czuć zawodnikom, że są u siebie. Nie mogę doczekać się pierwszego spotkania z kibicami. To ekscytujące, że będę miał szansę otworzyć nowy rozdział w swojej karierze właśnie w Szczecinie - mówił po przyjeździe do Szczecina Koutris

Życie prywatne Leonardo Koutrisa

Grek nie pokazuje swojego życia prywatnego w social mediach. Najwięcej możemy zobaczyć na Instagramie zawodnika, gdzie chętnie pokazuje swoich przyjaciół oraz mamę. Nie wiemy za to nic o jego życiu uczuciowym, ani o tym, gdzie na co dzień mieszka. W naszej galerii zdjęć zobaczycie najciekawsze zdjęcia z Instagrama zawodnika.