Jechał KOSIARKĄ po jezdni, na podwójnym gazie i ze sporym ładunkiem [ZDJĘCIA]

2021-03-02 8:55 PAZ
Policjanci skontrolowali nie tylko pojazd, ale też trzeźwość kierowcy
Autor: Pixabay.com Policjanci skontrolowali nie tylko "pojazd", ale też trzeźwość "kierowcy"

Policjanci z gminy Dobra (woj. zachodniopomorskie) nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczyli maleńki pojazd ciągnący za sobą spory ładunek po drodze. 54-letni “kierowca” postanowił przewieźć spory ładunek… kosiarką! Mężczyzna może mógłby uniknąć wysokiej kary, ale okazało się, że jechał pod wpływem alkoholu.

To z pewnością była interwencja, która zapadnie w pamięci funkcjonariuszy policji z Dobrej w powiecie łobeskim. Wyjeżdżając w sobotę na patrol, nie spodziewali się raczej, że zatrzymają do kontroli kosiarkę. Na dodatek pojazd ciągnął za sobą przyczepkę wyładowaną po brzegi drewnem!

Kosiarka ciągnęła za sobą przyczepkę wyładową drewnem
Autor: materiały prasowe policji Kosiarka ciągnęła za sobą przyczepkę wyładową drewnem

Kierujący pojazdem 54-letni mężczyzna zachował się bardzo nieodpowiedzialnie. Pomijając fakt poruszania się po jezdni nieprzeznaczoną do tego kosiarką, to w każdej chwili przyczepka mogła się odłączyć lub przewrócić i narazić innych kierowców na niebezpieczeństwo.

Kierowca kosiarki jechał na podwójnym gazie
Autor: materiały prasowe policji Kierowca kosiarki jechał na podwójnym gazie

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości “pomysłowego” mężczyzny. Okazało się, że za kierownicą kosiarki zasiadł, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jego sprawą zajmie się teraz sąd. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17