Koronawirus w Szczecinie. Pociągi do dezynfekcji, dłuższe składy na tory

2020-03-26 13:37 Alicja Wirwicka
Czyszczenie i odkażanie pociągów Polregio
Autor: Pomorze Zachodnie Czyszczenie i odkażanie pociągów Polregio

Z powodu panującej epidemii koronawirusa, wprowadzone zostały zmiany w zachodniopomorskim przewozach regionalnych. Na tory wyjeżdża mniej pociągów, ale kursy odbywają się dłuższymi składami. Wszystko dla bezpieczeństwa pasażerów.

Walka z wirusem trwa także w zachodniopomorskich pociągach. Jak przekonuje zachodniopomorski oddział Polregio, każdy z nich jest gruntownie czyszczony i dezynfekowany. Chodzi przede wszystkim o poręcze, uchwyty, drzwi, toalety. Dodatkowo pociągi przechodzą specjalne ozonowanie, które zwalcza wszelkie drobnoustroje, jakie mogą krążyć w powietrzu czy klimatyzacji, w tym wirusy. 

- Wdrażamy wszelkie możliwe metody, które pozwolą zatrzymać wirusa. Każdy taki element może uratować komuś życie. Pamiętajmy o tym, że to nasza wspólna odpowiedzialność. Respektujmy nowe zasady poruszania się, dystansu i higieny – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

 

Przypomnijmy, że z powodu tzw. społecznej kwarantanny, pociągami regionalnymi jeździ znacznie mniej osób. Mniej pociągów wyjeżdża też na tory. Jednocześnie każdy skład, który rusza w trasę, jest dłuższy. Wszystko po to, by uniknąć tłoku i zapewnić bezpieczeństwo pasażerom.