Koronawirus w Szczecinie. Kolejne śluby odwołane

2020-04-14 15:20
Śluby w Szczecinie odwołane z powodu koronawirusa
Autor: StockSnap, pixabay

Kolejne 24 pary, które miały powiedzieć sobie w najbliższym czasie "tak" muszą zmienić plany. Z powodu pandemii koronawirusa władze Szczecina odwołały zaplanowane do 19 kwietnia śluby cywilne.

- Co najmniej do 19 kwietnia w Szczecinie nie będą odbywać się uroczystości ślubne. Decyzja podyktowana jest troską o bezpieczeństwo pracowników Urzędu Stanu Cywilnego oraz osób biorących udział w ceremoniach i ma bezpośredni związek z przedłużeniem obostrzeń dot. koronawirusa - informuje Dariusz Sadowski ze szczecińskiego magistratu.

Ta decyzja dotknęła w sumie 24 pary, które w najbliższym tygodniu zamierzały powiedzieć sobie "tak". - Większość nowożeńców, spodziewając się komplikacji, już kilka dni temu postanowiło przełożyć uroczystości. Pracownicy USC są w kontakcie telefonicznym z zainteresowanymi parami - wyjaśnia Sadowski.

Co z tymi, którzy planowali ślub cywilny teraz? Muszą przełożyć plany na drugą połowę roku. Miasto obiecało, że znajdzie terminy dla każdej pary, która musiała odwołać uroczystość. Najwcześniej jednak w wakacje. Jednocześnie magistrat jednak zastrzega, że może istnieć konieczność odwołania kolejnych ślubów. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji i decyzji rządowych.