Oddział Zakaźny  - Szptal Wojewódzki w Szczecinie

i

Autor: Piotr Jaworski

Koronawirus w Polsce. Znamy wyniki uczennic z Polic

2020-03-04 11:29

Wyniki obu uczennic z Polic, które przebywają w szpitalu w Szczecinie są ujemne. Oznacza to, że żadna z 17-latek nie ma koronawirusa. O wynikach poinformował dziś Minister Zdrowia. Potwierdzony został jednak przypadek zakażenia w Zielonej Górze.

Stan uczennic z Polic, które trafiły do na oddział zakaźny w Szczecinie z podejrzeniem koronawirusa, jest zadowalający - mówią lekarze. Wiadomo, że medykom udało się nieco zmniejszyć gorączkę. Z kolei Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski poinformował dziś rano, że wyniki obu nastolatek są ujemne. To oznacza, że nie zostały zakażone koronawirusem.

To dobra informacja nie tylko dla samych uczennic, które wciąż przebywają na obserwacji w szpitalu, ale również dla pozostałych wychowanków internatów, w których mieszkały. Jak powiedział mi starosta policki, stan pozostałych uczniów objętych kwarantanną nie budzi w tej chwili żadnych zastrzeżeń.

Przypomnijmy jednak, że oba internaty wciąż są całkowicie odizolowane od reszty świata. Kwarantanną objętych jest 200 osób. To uczniowie polickiej szkoły.

Jak ustaliliśmy, kwarantanna w obu internatach potrwa do 8 marca.