Koronawirus: Będzie nauka zdalna także w klasach 1-3? Szef MEN odpowiada

2020-10-30 8:56 Sylwia Indycka-Rosół
Koronawirus: Będzie nauka zdalna także w klasach 1-3? Szef MEN odpowiada
Autor: Pixabay

Od poniedziałku 26 października uczniowie klas 4-8 uczą się zdalnie, młodsi nadal uczęszczają do szkół. Mimo to wciąż rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Czy to oznacza, że klasy 1-3 też przejdą na naukę zdalną? Minister edukacji odpowiedział na to pytanie. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Wrost zachorowań i nowe obostrzenia

Choć w sobotę 24 października zaczęły obowiązywać kolejne obostrzenia, w tym nauka zdalna dla klas 4-8, w Polsce stale rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Padają kolejne rekordy - 29 października otrzymano ponad 20 tysięcy pozytywnych testów. To oznacza, że mogą pojawić się kolejne obostrzenia. Na 30 października zaplanowano kolejną konferencję Mateusza Morawieckiego. O szczegółach pisaliśmy poniżej:

Mimo ograniczenia liczb uczniów w placówkach szkolnych, wciąż pojawiają się nowi zakażeni wśród dzieci. MEN podało informację o funkcjonowaniu przedszkoli na 29 października - 445 placówek pracowało zdalnie, a 506 w trybie mieszanym:

Czy nauka zdalna będzie też w klasach 1-3?

Czy będzie nauka zdalna w klasach 1-3? To pytanie zadano podczas konferencji 29 października szefowi MEN. Przemysław Czarnek nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi:

- Analiza jest prowadzona z godziny na godzinę. Dane, które spływają do nas z kuratoriów oświaty i z monitoringu w całej Polsce są poddawane szczegółowym analizom. Nic nie wykluczamy, być może ta sytuacja, w której się znajdujemy i zagrożenie potęgowane m.in. wydarzeniami, które wczoraj widzieliśmy na ulicach miast, zmuszą nas niebawem do tego, żeby taką decyzję podjąć, ale trwają rozmowy na ten temat. Ostatecznej decyzji zakomunikować jeszcze nie mogę.

Do kiedy nauka zdalna?

Dodajmy, że nauka zdalna w klasach 4-8 jest wprowadzona na dwa tygodnie, zatem do 8 listopada. Jeśli jednak zachorowań na COVID-19 będzie w Polsce coraz więcej, wówczas możliwe jest przedłużenie tego terminu.

Posłuchaj, jakie są przyczyny łamliwych paznokci, i jak temu zapobiegać. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Protest samochodowy w Kaliszu