Artyści ze Szczecina śpiewją dla medyków

i

Autor: Artyści ze Szczecina/YouTube.pl Artyści ze Szczecina śpiewją dla medyków

Koronawirus. Artyści ze Szczecina zaśpiewali dla medyków [WIDEO]

2020-03-30 12:52

Kilkudziesięciu muzyków ze Szczecina wzięło udział w niezwykłym, spontanicznym projekcie. Wszystko po to, by wesprzeć medyków ze Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, gdzie przyjmowani są pacjenci z koronawirusem.

Każdy w zaciszu własnego domu zaśpiewał własną wersję kultowej piosenki z repertuaru zespołu Hey - Moja i Twoja nadzieja, by wesprzeć służby, które walczą z koronawirusem. Z tych kilkudziesięciu wykonań wyszedł jeden utwór.

- Pomysł narodził się nieco ponad tydzień temu. Chcieliśmy zrobić coś dobrego dla ludzi - mówi Radiu Eska Marcin Jarczyński, jeden z inicjatorów akcji. - To było bardzo ciekawe doświadczenie. Krzysztof Baranowski stworzył aranż tej piosenki, do którego każdy z artystów nagrywał się w domu - dodaje.

Łącznie w projekcie wzięło udział ponad 80 artystów ze Szczecina, w tym żeńska część Chóru Akademii Morskiej. Jednocześnie klip zachęca do wpłat na rzecz Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. ​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE